09-05-2019

Beleidsadviseur kader

Beleidsadviseur kader

De Koninklijke Nederlandse Atletiekunie zoekt: Een ambitieuze en pragmatische “Beleidsadviseur kader”.

De organisatie

De Atletiekunie is de overkoepelende organisatie in Nederland voor atletiek en de daaronder vallende loopsport. Tot de kerntaken behoren het ondersteunen van verenigingen en loopgroepen, het reguleren van wedstrijden en het organiseren van de topsport programma’s. Met bijna 300 aangesloten verenigingen, 80 loopgroepen en meer dan 2100 loopevenementen per jaar behoort de Atletiekunie tot de grootste sportbonden van Nederland. Al deze partijen worden bediend vanuit het bondsbureau dat gevestigd is op Papendal.

De Atletiekunie is een organisatie die momenteel sterk in beweging is teneinde haar positie te versterken in het veranderende sportlandschap waar geldstromen onder druk staan en steeds meer mensen ongebonden sporten. We zoeken dan ook een beleidsadviseur die de Atletiekunie komt versterken om via nieuwe sportconcepten onze waarde voor onze leden te vergroten en om nieuwe doelgroepen te binden.

De functie

Als beleidsadviseur kader maak je onderdeel uit van de afdeling breedtesport en rapporteer je aan de programmamanager breedtesport. De functie is gericht op het versterken van het veilig en vertrouwde karakter van de club. In je functie volg je de ontwikkelingen op het beleidsterrein kader op de voet en analyseer en onderzoek je die ontwikkelingen. Op basis daarvan ontwikkel en verbeter je de opleidingen van de Atletiekunie voor trainers, juryleden en bestuurders. Je implementeert nieuwe kansen die onze clubs in het land helpen om hun club te versterken. Verder participeer je in werk- en denkgroepen binnen de sport en specifiek gericht op sportopleidingen en breng je advies uit aan het kernteam ten aanzien van de te volgen koers.

De taken

 • Het vertalen van het strategisch beleid van de Atletiekunie naar beleid op kaderopleidingen en dit vervolgens naar projecten en activiteiten;
 • Je volgt de ontwikkelingen op het beleidsterrein kader op de voet, analyseert en onderzoekt de ontwikkelingen en vertaalt dit naar verbeteringen en pilots;
 • Stelt rapportages en beleidsdocumenten op ten behoeve van bestuur en directie;
 • Representeert de Atletiekunie tijdens bijeenkomsten betreffende het eigen beleidsterrein;
 • Draagt zorg voor de interne en externe communicatie over de inhoud en de voortgang van het beleid c.q. beleidswijzigingen;
 • Stemt de inhoud van het beleid af op de behoeften van de achterban en de interne mogelijkheden;
 • Slaat met de beleidsontwikkeling de brug tussen de verschillende afdelingen binnen de Atletiekunie;
 • Is verantwoordelijk voor het accountmanagement binnen een kieskring;
 • Bewaken van het aan het beleidsterrein toegekende budget.

Het profiel

 • Een afgeronde HBO opleiding op het gebied van sportmanagement of opleidingskunde;
 • 3-5 jaar relevante werkervaring;
 • Goed ontwikkelde proces- en adviesvaardigheden, die je zowel mondeling als schriftelijk laat zien;
 • Je bent een verbinder en weet door samenwerking tot mooie resultaten te komen;
 • Je bent politiek-bestuurlijk sensitief en snapt het belang van draagvlak en netwerk;
 • Affiniteit met sport is een pré.

De arbeidsvoorwaarden

Een leuke en uitdagende functie bij een grote Nederlandse sportbond. Het betreft een functie van 32-38 uur per week met als standplaats Papendal, goede arbeidsvoorwaarden en salariëring in schaal 9-10 conform de CAO Sport.

Reageren

Heb je interesse en voldoe je aan het geformuleerde profiel? Stuur dan een schriftelijke motivatie en CV voor 25 mei naar Rutger Nienhuis, via onderstaand sollicitatieformulier. Voor vragen of meer informatie kan je contact opnemen via telefoonnummer 06-47310983.

Reageer op deze vacature

Niet alle verplichte velden zijn correct ingevuld.
*
*
*
*
Alleen Word en PDF bestanden toegestaan.